איך לקנות גופי תאורה בצורה חכמה ונכונה?

רוצים לעצב את הבית שלכם עם תאורה? חושבים להחליף את גופי התאורה? הגיע הזמן לדעת גם איך לקנות גופי תאורה בצורה נכונה וחכמה.

התאורה משפרת את העיצוב של הבית או המשרד שלכם מהותית.

עיצוב תאורה

כדי לעצב את הבית או המשרד שלכם בצורה נכונה, נלקחים בחשבון מספר פרמטרים. התאורה היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר כאשר חושבים על העיצוב הכולל.

כמו שאתם מתכננים לקנות מכשירי חשמל לבית, רהיטים, ריצוף, אביזרי נוי, שטיחים, כך צריך גם לתכנן מראש רכישה של גופי תאורה. כל פריט עיצובי יכול להיות בדגמים שונים, בעיצובים שונים ואפילו בצבעים שונים. אז.. אפילו צבע הקיר נבחר בקפידה כדי להתאים לעיצוב הכולל.

בתאורה, קודם כל חשוב לשלב בין הסוגים השונים של גופי תאורה, המטרות ותפקידם. אחד מהסוגים העיקריים הוא תאורה עיקרית שמטרתה להאיר את כל חלל החדר והסוג הנוסף היא תאורה נלווית, אשר משלימה את התאורה העיקרית ומיועדת להאיר אזורים מיועדים בחלל החדר.

איך לקנות גופי תאורה?

אז כדי לקנות גופי תאורה, צריכים לשקול ביחד כמה רכיבים מיוחדים:

גודל החלל

החלל של החדר (הסלון, המטבח, פינת אוכל, חדר שינה, אמבטיה וכד') יכול להיות למטרות רבות והוא יכול להיות בגדלים שונים. חללים גדולים דורשים תאורה חזקה יותר לעומת חללים קטנים יותר.

סוג חלל החדר

לכל חלל בחדר יש סיבה לקיומו. המטבח הוא אזור העבודה והכנת האוכל, הסלון הוא אזור המנוחה והאירוח, החדר הוא אזור מנוחה ושינה, פינת האוכל הוא אזור האכילה וכך הלאה.

המטבח צריך תאורה חזקה ולעיתים שילוב של כמה סוגי תאורה, במיוחד אם יש כמה מוקדים בהם אנחנו מכינים אוכל. חדר השינה צריך תאורה המאפשרת לעמעם, לשנות גוונים ולהתאים לבין מטרות לימוד לבין מטרות מנוחה ושינה.

גוון תאורה

לתאורה יש מספר גווני אור המופקים ממנו ונראים לנו. יש גווני אור קר (לבן/תכלת), אור חם (צהוב/כתום) וכן אור ביניים הנמצא בטווח בין לבין. אור קר הוא אור המתאים לאזורים בהם אנחנו צריכים להיות עירניים כמו חדר העבודה או המטבח. אור קר מתאים לאזורים של מנוחה ושינה.

סוג גוף תאורה

כל גוף תאורה בעל יתרונות וחסרונות לעומת גופי תאורה אחרים. גופי התאורה יכולים להתחלק בין תאורה עיקרית שהיא להאיר את כל חלל החדר או תאורה משנית שהיא להאיר חלק מסויים.

צמודי תקרה, מנורות קיר, פנל לדים, לרוב מיועדים להאיר שטחים גדולים. מנורות קיר, מנורות עמידה, מנורות שולחן וכדומה, מיועדים להאיר אזור מסויים.

סגנון עיצוב

לכל גוף תאורה יש סגנונות המתאימים לפי סגנון העיצוב של הבית שלכם. אם הבית שלכם בסגנון כפרי או נוסטלגי, צריך לבחור גופי תאורה המתאימים לכך. אם סוג העיצוב הוא מודרני, אז צריך לבחור גופי תאורה אופנתיים ועכשויים.

איפה אפשר לקנות גופי תאורה?

ניתן בהחלט לפנות לחנות תאורה על מנת להגיע לסניף מקומי ולברר על גופי התאורה המתאימים לכם. אפשר גם להיכנס לאתר האינטרנט כדי למצוא את הקטלוג ואף לבצע רכישה ישירה מתוך אתר האינטרנט.